JAV – pasaulinis neginčijamas aukštojo mokslo lyderis. JAV universitetų dažniausiai galima sutikti pirmajame įtakingiausių reitingų lentelių šimtuke. Didžiulės vyriausybinės lėšos kartu su privačiomis investicijomis bei įtakingų verslo atstovų dotacijos sukūrė pamatus kokybiškiausiai aukštojo mokslo švietimo sistemai pasaulyje. JAV universitetuose mokslus baigė daug žymių pasaulinio verslo, politikos, mokslo, medicinos, pramogų ir kitų sričių atstovų, kurių atradimai/mintys kuria pamatus pasaulinei žmonių gerovei.

Tarptautiniams studentams studijos JAV mokamos tiek valstybiniuose, tiek privačiuose universitetuose. Bakalauro studijų kaina svyruoja nuo 15 000 iki 50 000 JAV dolerių į metus. Dauguma JAV universitetų tarptautiniams studentams siūlo gausias stipendijas (iki 70 proc. nuo bendros studijų bei apgyvendinimo kainos). Tačiau dažnai būna taip, kad didžiausias stipendijas suteikia universitetai, kuriems dėl nepatrauklios lokacijos, prastos universiteto vietos reitinge ar kitų priežasčių sunkiai sekasi pritraukti tarptautinių studentų, sutinkančių mokėti pilną studijų kainą.

Patraukliausiose vietose įsikūrę, aukštai reitinguojami universitetai dažnai suteikia daug mažesnę finansinę paramą, kuri svyruoja tarp 10–30 proc. nuo bendros kainos. Žinoma, pasauliniai grandai, tokie kaip Harvardo, Masačusetso technologijos universitetas, Jeilio, Princtono, Kolumbijos ir keletas kitų pirmaujančių pasaulinių universitetų, talentų ieško visame pasaulyje ir supranta, kad ne visi gali sau leisti brangias studijas. Jei šie universitetai pasiūlo studentui vietą ir studentas įrodo, kad nėra pajėgus mokėti už mokslus, universitetai skiria stipendijas, kurios visiškai padengia studijų bei apgyvendinimo kaštus. Tačiau už tai studentai vasaros atostogų metu įsipareigoja darbuotis universiteto teritorijoje. Visi minėti universitetai laukia ir studentų iš Lietuvos bei lygiaverčiai su JAV bei kitų šalių stojančiaisiais svarsto jų pateiktus prašymus.

Magistro studijų kainos JAV prasideda nuo 20 000 JAV dolerių ir gali siekti iki 70 000 JAV dolerių į metus. Panašiai kaip ir bakalauro studijoms, įmanomos stipendijos, kurios tam tikrais atvejais padengia visus studijų kaštus.

Dažnai studentai dėl universitetų gausos ir pasiūlos pasirenka jų lūkesčių neatitinkančius universitetus arba netinkamai pateikia stojimo dokumentus. Nors jie ir galėtų mokytis geriausiuose universitetuose, dažnai netinkamai paruoštos aplikacijos jauniems žmonėms užtrenkia duris į svajonių universitetą.

„Study Plan International“ tikslas – jauniems žmonėms parinkti geriausią jų poreikį atitinkantį universitetą JAV – ar tai būtų valstybinis, ar privatus universitetas. Taip pat padedame paruošti aukščiausius standartus atitinkančią stojimo aplikaciją, sutvarkome visus su finansavimo gavimu susijusius dokumentus. Pasirūpiname, kad studentui būtų skirta kuo didesnė stipendija (jei tokia galimybė numatyta).

Registruotis konsultacijai

Ką gausite pasirinkę „Study Plan International“ aukštojo mokslo konsultavimo paslaugą?

Pirmo susitikimo metu mes padėsime tau išsirinkti ne tik šalį, bet ir patį tinkamiausią universitetą bei studijų programą. Konsultacijos metu sužinosi apie skirtingų šalių edukacines sistemas, finansavimo ir apgyvendinimo galimybes bei karjeros perspektyvas. Mes sudarysime universitetų bei studijų programų paieškos kriterijus, kuriais remiantis, atrinksime 10-15 tinkamiausių variantų. Atsakysime į visus tavo klausimus ir suteiksime aiškias gaires, kaip savarankiškai įsisavinti gautą informaciją ir žengti toliau.

Tolesnio bendradarbiavimo eiga: atsakoma į klientui kylančius klausimus, plačiau gilinamasi į detales bei sutariama dėl aukštojo mokslo institucijų sąrašo, į kuriuos bus teikiami stojimo prašymai. Taip pat aptariami bendradarbiavimo apsektai bei pradedamas pasiruošimas stojimo dokumentų teikimui: sudaromas veiksmų planas, pateikiamas reikalingų stojimo dokumentų sąrašas, duodamos pasiruošimo gairės bei pavyzdžiai, nustatomi terminai. Mūsų tikslas – itin kokybiškai paruošti visus reikalingus stojimo dokumentus. Ypatingai daug laiko skiriama rašto darbų patikrai (motyvaciniai bei rekomendaciniai laiškai, akademiniai rašiniai). Tikrinamas ir taisomas turinys. Už papildomą mokestį darbus įvertina užsienio kalbos specialistas. Taip pat organizuojamas reikalingų dokumentų išvertimas į reikiamas užsienio kalbas. Susitikimų skaičius nėra ribojamas, susitinkama ir kalbamasi tiek, koks yra poreikis.

Kitas žingsnis – stojimo prašymo pateikimas. Koordinuojame ir užpildome visus prašymus bei reikalingas formas.

Tada laukiame aukštųjų mokyklų atsakymų, nuolat su jomis kontaktuojame. Gavus universitetų atsakymus, toliau vyksta konsultacinis darbas, patariama bei apsisprendžiama dėl prioritetinio universiteto būsimoms studijoms pasirinkimo.

Vėlesniu etapu tvarkomi finansiniai dokumentai: jei numatyta, teikiami prašymai studijų paskoloms, stipendijos. Kontaktuojama su aukštosiomis mokyklomis dėl kuo didesnio finansinio paketo užtikrinimo.

Jei reikalinga studento viza, padedame jų gavimo proceso metu. Suteikiama visa informacija dėl reikalingų dokumentų, užpildomos aplikacinės formos gauti vizai. Padedame užsakyti bendrabutį. Norintiems nuomoti būstą privačiame sektoriuje, patariame, kaip surasti gyvenamąją vietą. Suteikiama informacija dėl įsikūrimo šalyje: registracija, darbo galimybės, sveikatos apsauga, viešojo transporto subtilybės ir kt. Padedame planuojant kelionę: oro ir žemės transporto bilietų užsakymas

Studentui išvykus, bendravimas nenutrūksta: suteikiama konsultacija, atsakoma į iškylančius klausimus.