Vadovų magistrantūra (Master of Business Administration) – studijos, skirtos žmonėms, siekiantiems įgyti įgūdžių, reikalingų efektyviam verslo valdymui. Programa gali būti naudinga ir žmonėms, siekiantiems karjeros viešajame sektoriuje ar privačiose įmonėse. Programa dažniausiai trunka nuo 1 iki 2 metų. Daugelyje universitetų studijos vyksta anglų kalba.

Vadovų magistrantūra šiandien išlieka populiariausia profesinė programa tarp visų magistro programų. Pasaulyje skaičiuojama per 2500 siūlomų vadovų magistrantūros programų.

Yra programų, suteikiančių galimybių mokytis nuotoliniu būdu. Tai ypač aktualu dirbantiems žmonėms, negalintiems sau leisti ilgam laikui išvykti ir palikti darbo vietos.

Daugelis vadovų magistrantūros programos studentų mokosi šių dalykų: ekonomikos, apskaitos ir finansų, rinkodaros, marketingo. Studentai taip pat gali rinktis pasirenkamuosius dalykus pagal savo asmeninius ar profesinius interesus.

Vadovų magistrantūros studijų nauda lengvai pamatuojama. JAV atlikti tyrimai nustatė, kad vadovų magistrantūrą baigę žmonės vidutiniškai uždirba tarp 70 000 ir 120 000 JAV dolerių per metus, tuo metu specialistų su bakalauro ar tradicinio magistro diplomu pajamos yra dvigubai mažesnės. Taip pat įrodyta, kad daug baigusiųjų yra itin verslūs bei įgiję pakankamai žinių savo sėkmingo verslo steigimui.

Visgi vienas pagrindinių aspektų, dėl kurių stojantieji renkasi šias vadovų magistrantūrą – galimybė užmegzti pažintis, praversiančias profesinėje srityje. Dėstytojai vadovų magistrantūroje dažniausiai yra dirbantys profesionalai bei kviestiniai politikos ir verslo lyderiai.

Mokytis MBA renkasi pradedantys vadybininkai bei ilgametę patirtį turintys aukščiausio rango įmonių vadovai. Pastariesiems siūlomos „executive“ vadovų magistrantūros studijos, kuriose įmonių vadovai, besimokydami su bendraminčiais, aptaria strategines verslo idėjas, dalijasi kontaktais, patarimais.

Dažniausiai stojant į šią programą, kad studijos būtų efektyvios, patartina turėti bent 3 metų vadybinės darbo patirties. Taip pat daug universitetų gali prašyti išlaikyti atitinkamą loginio gebėjimo bei matematikos testą GMAT arba GRE.

„Study Plan International“ teikia visą reikiamą informaciją apie vadovų magistrantūros studijas, supažindina su aukštųjų mokyklų užimamomis vietomis patikimiausiuose tarptautiniuose ir nacionaliniuose reitinguose bei parenka klientui optimaliausius variantus.

Registruotis konsultacijai

Ką gausite pasirinkę „Study Plan International“ vadovų magistrantūros (MBA) konsultavimo paslaugą?

Pirmo pusantros valandos trunkančio susitikimo metu aptariami kliento lūkesčiai ir pateikiami optimaliausi vadovų magistrantūros visame pasaulyje variantai. Studijų galimybės parenkamos pagal vykdomą profesinę veiklą, karjeros lūkesčius, finansines galimybes. Pirmosios konsultacijos metu sužinosite apie MBA subtilybes, reitingavimą, stojimo reikalavimus, finansavimo galimybes, karjeros perspektyvas, praktinius gyvenimo atitinkamoje šalyje aspektus, nuotolinių studijų galimybes.

Tolesnio bendradarbiavimo eiga: atsakoma į klientui kylančius klausimus, plačiau gilinamasi į detales bei sutariama dėl vadovų magistratūros institucijų sąrašo, į kuriuos bus teikiami stojimo prašymai. Taip pat aptariami bendradarbiavimo aspektai bei pradedamas pasiruošimas stojimo dokumentų teikimui: sudaromas veiksmų planas, pateikimas reikalingų stojimo dokumentų sąrašas, supažindinama su stojimo proceso metu reikalaujamais išlaikyti testais, motyvaciniais pokalbiais, duodamos pasiruošimo gairės bei pavyzdžiai, nustatomi terminai. Mūsų tikslas – itin kokybiškai paruošti visus reikalingus stojimo dokumentus. Ypatingai daug laiko skiriama rašto darbų patikrai (motyvaciniai bei rekomendaciniai laiškai, akademiniai rašiniai). Tikrinamas ir taisomas turinys. Už papildomą mokestį darbus įvertina užsienio kalbos specialistas. Taip pat organizuojamas reikalingų dokumentų vertimas į reikiamas užsienio kalbas. Susitikimų skaičius nėra ribojamas, susitinkama ir kalbamasi tiek, koks yra poreikis.

Kitas žingsnis – stojimo prašymo pateikimas. Koordinuojame ir užpildome visus prašymus bei reikalingas formas.

Laukiame aukštųjų mokyklų atsakymų, nuolat su jomis kontaktuojame. Gavus universitetų atsakymus, toliau vyksta konsultacinis darbas, patariama bei apsisprendžiama dėl prioritetinio universiteto būsimoms studijoms pasirinkimo.

Vėlesniame etape tvarkomi finansiniai dokumentai: jei numatyta, teikiami prašymai studijų paskoloms, stipendijos. Kontaktuojama su aukštosiomis mokyklomis dėl kuo didesnio finansinio paketo užtikrinimo.

Jei reikalinga studento viza, padedame jų gavimo proceso metu. Suteikiama visa informacija dėl reikalingų dokumentų, užpildomos aplikacinės formos vizai gauti. Patariame, kaip surasti būstą. Suteikiama informacija dėl įsikūrimo šalyje: registracija, darbo galimybės, sveikatos apsauga, viešojo transporto subtilybės ir kt. Padedame planuojant kelionę: oro ir žemės transporto bilietų užsakymas.

Studentui išvykus, bendravimas nenutrūksta: suteikiama konsultacija, atsakoma į iškylančius klausimus.