Australija – neabejotinas pietinio pusrutulio aukštojo mokslo lyderis. Australijoje įsikūrę daug aukščiausius tarptautinius standartus atitinkančių universitetų, daug jų pakliūva į pirmąjį geriausių pasaulio universitetų šimtuką. Australijos vyriausybė gausiai investuoja į aukštąjį mokslą ir sukuria aukščiausius standartus atitinkančias mokymosi sąlygas.

Australijos ekonomikos bei pragyvenimo rodikliai yra vieni aukščiausių pasaulyje, tačiau, augant ekonomikai, nuolat trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Dėl to Australijos vyriausybė į savo universitetus bando pritraukti kuo daugiau studentų iš viso pasaulio bei suteikia galimybę studentams po studijų baigimo likti šalyje darbuotis pagal specialybę nuo 2 iki 4 metų. Reikia paminėti, kad atlyginimai Australijoje – vieni aukščiausių pasaulyje. Po šių kelerių metų, priklausomai nuo įvairių faktorių, Australijos vyriausybė dažnai siūlo studentams gauti nuolatinį leidimą gyventi šalyje. Reikia pabrėžti, kad Australijos vyriausybė leidžia studentams darbuotis ir studijų metu, 20 val. per savaitę, o atostogų metu – neribotai.  Australijoje studentiški atlyginimai – patys aukščiausi pasaulyje. Kasmet mokytis į Australiją išvyksta per 200 studentų iš Lietuvos.

Bakalauro ir magistro studijų kaina svyruoja tarp 15 000 Australijos dolerių (AUD) iki 50 000 AUD į metus, profesinio mokslo studijų kaina siekia 6000–12 000 AUD į metus. Yra galimybė gauti atitinkamas stipendijas, tačiau jos dažniausiai sudaro 10–30 proc. studijų kainos, pilna stipendija skiriama retais atvejais.

Reikia pabrėžti, kad geriausi Australijos universitetai, tokie kaip Sidnėjaus universitetas, pasauliniame absolventų įsidarbinimo reitinge užima 4-ą vietą pasaulyje. Jame mokėsi ne vienas Nobelio premijos laureatas bei kiti garsūs veikėjai, vis dėlto, jis, kaip ir keletas kitų Australijos universitetų, nepriima brandos atestatą turinčių studentų iš Lietuvos. Tačiau šie universitetai studentams iš Lietuvos siūlo specialiai sukurtus pagreitintus 4-8 mėnesius trunkančius paruošiamuosius kursus. Po sėkmingo jų baigimo garantuojama vieta pirmame bakalauro studijų kurse. Net 91 proc. paruošiamosios programos studentų sėkmingai baigia paruošiamuosius kursus ir gauna teisę studijuoti Sidnėjaus universitete. Tarp jų yra ir studentų iš Lietuvos.

Panašią paruošiamąją programą siūlo Australijos nacionalinis universitetas, pakliūvantis į geriausių pasaulio universitetų TOP 25.

Šios programos – lengviausias kelias pakliūti į vienus iš geriausių universitetų pasaulyje. „Study Plan International“ suteiks visą informaciją apie šių programų ypatumus bei pasirūpins visais įstojimo į šias programas formalumais.

Australijoje yra ir kitų lūkesčius atitinkančių universitetų bakalauro studijų studentams iš Lietuvos. Daugelis jų tiesiogiai priima studentus į pirmą kursą. Visi Australijos universitetai svarsto Lietuvos studentų aplikacijas magistro studijoms.

Dažnai studentai dėl universitetų gausos ir pasiūlos pasirenka jų lūkesčių neatitinkančius universitetus arba netinkamai pateikia stojimo dokumentus. Nors jie ir galėtų mokytis geriausiuose universitetuose, dažnai netinkamai paruoštos aplikacijos jauniems žmonėms užtrenkia duris į svajonių universitetą.

„Study Plan International“ tikslas – jauniems žmonėms parinkti geriausią jų poreikį atitinkantį universitetą Australijoje – ar tai būtų valstybinis, ar privatus universitetas. Taip pat padedame paruošti aukščiausius standartus atitinkančią stojimo aplikaciją, pasirūpiname, kad studentui būtų skirta kuo didesnė stipendija (jei tokia galimybė numatyta).

Registruotis konsultacijai

Ką gausite pasirinkę „Study Plan International“ aukštojo mokslo konsultavimo paslaugą?

Pirmo susitikimo metu mes padėsime tau išsirinkti ne tik šalį, bet ir patį tinkamiausią universitetą bei studijų programą. Konsultacijos metu sužinosi apie skirtingų šalių edukacines sistemas, finansavimo ir apgyvendinimo galimybes bei karjeros perspektyvas. Mes sudarysime universitetų bei studijų programų paieškos kriterijus, kuriais remiantis, atrinksime 10-15 tinkamiausių variantų. Atsakysime į visus tavo klausimus ir suteiksime aiškias gaires, kaip savarankiškai įsisavinti gautą informaciją ir žengti toliau.

Tolesnio bendradarbiavimo eiga: atsakoma į klientui kylančius klausimus, plačiau gilinamasi į detales bei sutariama dėl aukštojo mokslo institucijų sąrašo, į kuriuos bus teikiami stojimo prašymai. Taip pat aptariami bendradarbiavimo apsektai bei pradedamas pasiruošimas stojimo dokumentų teikimui: sudaromas veiksmų planas, pateikiamas reikalingų stojimo dokumentų sąrašas, duodamos pasiruošimo gairės bei pavyzdžiai, nustatomi terminai. Mūsų tikslas – itin kokybiškai paruošti visus reikalingus stojimo dokumentus. Ypatingai daug laiko skiriama rašto darbų patikrai (motyvaciniai bei rekomendaciniai laiškai, akademiniai rašiniai). Tikrinamas ir taisomas turinys. Už papildomą mokestį darbus įvertina užsienio kalbos specialistas. Taip pat organizuojamas reikalingų dokumentų išvertimas į reikiamas užsienio kalbas. Susitikimų skaičius nėra ribojamas, susitinkama ir kalbamasi tiek, koks yra poreikis.

Kitas žingsnis – stojimo prašymo pateikimas. Koordinuojame ir užpildome visus prašymus bei reikalingas formas.

Tada laukiame aukštųjų mokyklų atsakymų, nuolat su jomis kontaktuojame. Gavus universitetų atsakymus, toliau vyksta konsultacinis darbas, patariama bei apsisprendžiama dėl prioritetinio universiteto būsimoms studijoms pasirinkimo.

Vėlesniu etapu tvarkomi finansiniai dokumentai: jei numatyta, teikiami prašymai studijų paskoloms, stipendijos. Kontaktuojama su aukštosiomis mokyklomis dėl kuo didesnio finansinio paketo užtikrinimo.

Jei reikalinga studento viza, padedame jų gavimo proceso metu. Suteikiama visa informacija dėl reikalingų dokumentų, užpildomos aplikacinės formos gauti vizai. Padedame užsakyti bendrabutį. Norintiems nuomoti būstą privačiame sektoriuje, patariame, kaip surasti gyvenamąją vietą. Suteikiama informacija dėl įsikūrimo šalyje: registracija, darbo galimybės, sveikatos apsauga, viešojo transporto subtilybės ir kt. Padedame planuojant kelionę: oro ir žemės transporto bilietų užsakymas

Studentui išvykus, bendravimas nenutrūksta: suteikiama konsultacija, atsakoma į iškylančius klausimus.