Šveicarija – neapsakomo grožio Alpių kalnų apsupta šalis, siūlanti išskirtinį išsilavinimą. Vien tik Šveicarijos pavadinimas diplome suteikia žmogui išskirtinumą konkurencingoje pasaulinėje darbo rinkoje. Šveicarijos vardas visame pasaulyje suteikia tik pozityvius jausmus, šalis asocijuojasi su aukštu pragyvenimo lygiu, svetingumu, patikimais bankas, išskirtine laikrodžių gamyba, tačiau niekuo neatsilieka ir aukšta kokybe pasižyminčios Šveicarijos aukštosios mokyklos – valstybiniai bei privatūs universitetai.

Valstybiniuose universitetuose daugiausia dėstoma oficialiomis vokiečių, prancūzų ir italų kalbomis, tačiau yra programų, kurios dėstomos ir anglų kalba. Pastarųjų daugiausia magistro studijose. Valstybinėse Šveicarijos aukštosiose studijos kainuoja nuo 1000 iki 6000 CHF frankų per metus.

Privačiuose universitetuose dėstomoji kalba yra anglų. Tai pritraukia studentus iš viso pasaulio. Privatūs Šveicarijos universitetai ypatingai garsėja tarptautinio verslo ir vadybos, viešbučių administravimo bei tarptautinių santykių mokslo srityse. Viešbučių administravimo universitetuose taikomos pažangiausios mokslo technologijos ir nenuostabu, kad dauguma jų patenka tarp TOP 10  geriausiai reitinguojamų pasaulyje.

Privatūs tarptautinio verslo ir vadybos universitetai dėstytojais dirbti samdosi geriausius specialistus, kurie neretai yra dirbantys profesionalai. Dažnai paskaitas studentams skaito didžiausių Šveicarijos įmonių vadovai, garsūs advokatai, įtakingi politikai. Studijų kaina privačiuose universitetuose svyruoja tarp 20 000–50 000 Šveicarijos frankų už bakalauro studijas bei tarp 25 000–50 000 frankų už magistro studijas.

Dažnai studentai dėl universitetų gausos ir pasiūlos pasirenka jų lūkesčių neatitinkančius universitetus arba netinkamai pateikia stojimo dokumentus. Nors jie ir galėtų mokytis geriausiuose universitetuose, dažnai netinkamai paruoštos aplikacijos jauniems žmonėms užtrenkia duris į svajonių universitetą.

„Study Plan International“ tikslas – jauniems žmonėms parinkti geriausią jų poreikį atitinkantį universitetą Šveicarijoje – ar tai būtų valstybinis, ar privatus universitetas. Taip pat padedame paruošti aukščiausius standartus atitinkančią stojimo aplikaciją, pasirūpiname, kad studentui būtų skirta kuo didesnė stipendija (jei tokia galimybė numatyta).

Registruotis konsultacijai

Ką gausite pasirinkę „Study Plan International“ aukštojo mokslo konsultavimo paslaugą?

Pirmo pusantros valandos trunkančio susitikimo metu aptariami kliento lūkesčiai ir pateikiami optimaliausi studijų visame pasaulyje variantai. Studijų užsienyje galimybės parenkamos atsižvelgiant į daugybę faktorių, tokių kaip: asmeninės jauno žmogaus savybės, individualūs norai, unikalūs gebėjimai, akademiniai pasiekimai bei finansinės galimybės. Pirmosios konsultacijos metu daug sužinosite apie skirtingų šalių edukacines sistemas, labiausiai rekomenduojamas aukštojo mokslo įstaigas, jų reitingus, stojimo reikalavimus, finansavimo galimybes, karjeros perspektyvas, praktinius gyvenimo atitinkamoje šalyje aspektus bei gausite atsakymus į visus jums rūpimus klausimus. Suteikiamos gairės, kaip savarankiškai giliau susipažinti su konsultacijos metu gauta informacija.

Tolesnio bendradarbiavimo eiga: atsakoma į klientui kylančius klausimus, plačiau gilinamasi į detales bei sutariama dėl aukštojo mokslo institucijų sąrašo, į kuriuos bus teikiami stojimo prašymai. Taip pat aptariami bendradarbiavimo apsektai bei pradedamas pasiruošimas stojimo dokumentų teikimui: sudaromas veiksmų planas, pateikiamas reikalingų stojimo dokumentų sąrašas, duodamos pasiruošimo gairės bei pavyzdžiai, nustatomi terminai. Mūsų tikslas – itin kokybiškai paruošti visus reikalingus stojimo dokumentus. Ypatingai daug laiko skiriama rašto darbų patikrai (motyvaciniai bei rekomendaciniai laiškai, akademiniai rašiniai). Tikrinamas ir taisomas turinys. Už papildomą mokestį darbus įvertina užsienio kalbos specialistas. Taip pat organizuojamas reikalingų dokumentų išvertimas į reikiamas užsienio kalbas. Susitikimų skaičius nėra ribojamas, susitinkama ir kalbamasi tiek, koks yra poreikis.

Kitas žingsnis – stojimo prašymo pateikimas. Koordinuojame ir užpildome visus prašymus bei reikalingas formas.

Tada laukiame aukštųjų mokyklų atsakymų, nuolat su jomis kontaktuojame. Gavus universitetų atsakymus, toliau vyksta konsultacinis darbas, patariama bei apsisprendžiama dėl prioritetinio universiteto būsimoms studijoms pasirinkimo.

Vėlesniu etapu tvarkomi finansiniai dokumentai: jei numatyta, teikiami prašymai studijų paskoloms, stipendijos. Kontaktuojama su aukštosiomis mokyklomis dėl kuo didesnio finansinio paketo užtikrinimo.

Jei reikalinga studento viza, padedame jų gavimo proceso metu. Suteikiama visa informacija dėl reikalingų dokumentų, užpildomos aplikacinės formos gauti vizai. Padedame užsakyti bendrabutį. Norintiems nuomoti būstą privačiame sektoriuje, patariame, kaip surasti gyvenamąją vietą. Suteikiama informacija dėl įsikūrimo šalyje: registracija, darbo galimybės, sveikatos apsauga, viešojo transporto subtilybės ir kt. Padedame planuojant kelionę: oro ir žemės transporto bilietų užsakymas

Studentui išvykus, bendravimas nenutrūksta: suteikiama konsultacija, atsakoma į iškylančius klausimus.